MĀJĀS gatavots saldējums, kuru drīkst VIENMĒR – 8 izmēģināšanas vērtas idejas

majas saldejums

Vasara taču ir saldējuma laiks, vai ne? Un laikam ir maz tādu cilvēku, kam šis našķis neietu pie sirds. Tomēr – vai arī tev tā ir bijis, ka veikalos, papētot saldējuma piedāvājumu, paliek gandrīz vai skumji – viss ir tiešām rūpniecisks. No piena bieži vien tur ir maz, klāt ir tika daudz tauku, augu eļļas, cukura, dažādu E-vielu. Nē, es nesaku, ka veikala saldējumu nevar baudīt, arī es to, protams, daru. Taču – esmu atklājusi veidu, kā šo saldo un auksto našķi pagatavot pašai, mājās, daudz interesantāku, un, kas ir pats galvenais – tādu, kuru drīkst vienmēr, par kuru nevajag mocīties sirdsapziņas pārmetumos… Iesaku izmēģināt!

Galvenais, ko tev vajadzēs – veidnes saldējuma sasaldēšanai. Es tādas atradu un nopirku lielveikalā. Tās īpaši paredzētas saldējumu uz kociņa pagatavošanai. Ideja ir gaužām vienkārša – sapildi veidnītē saldējuma masu, iespraud kociņu un liec tik iekšā saldētavā! Taču, var izmēģināt arī daudz vienkāršāku variantu – ņemt plastmasas glāzītes un saldējuma kociņus – masu iepilda glāzītē, iesprauž kociņu un liek saldētavā. Šādi arī viss sanāk, vien varētu būt divas problēmas – ja masa ir pārāk šķidra, kociņš var iesalt šķībi un otrs – protams, šāds saldējums pēcāk nav vizuāli tik smuks, kā speciālā veidnītē saldēts.

7FORŠAS SALDĒJUMA IDEJAS, KO PATI ESMU MĒĢINĀJUSI:

Jogurts + augļi, ogas

Izvēlies savu mīļāko jogurtu un augļus vai ogas (vai abus), kas garšo vislabāk! Es ņemu kādu no mazkaloriju jogurtiem, augļus vai ogas, ko man kārojas un daru tā – augļus un/vai ogas sagriežu pamazos gabaliņos, sajaucu ar jogurtu, bet skatos, lai to attiecība būtu apmēram 1:3, lai nav tā, ka augļu ir vairāk kā jogurta. Un masu pildu saldējuma veidnītēs. Sanāk ļoti gardi un atsvaidzinoši!

1 jogurts un augli_maza

Piens + augļi, ogas

Te ir divi varianti – vai nu likt augļus un ogas vienkārši pienā, vai arī to visu sablendēt. Abos variantos man prasījās pēc salduma. Tam tad izmantoju stēvijas cukuru, līdz garša ir tāda, kas patīk. Ideja tā pati – augļus un/vai ogas sagriež, liek veidnītēs, lai aizpildās apmēram 1/3 daļa, klāt lej pienu līdz augšai. Otrā variantā, ja visu sablendē, tad veidnē lej iegūto masu.

4 piens un augli_maza

Piens ar augstu olbaltumvielu saturu + augļi, ogas

Man ļoti garšoja ar Piena spēku, bet var droši izmantot arī citus šāda veida dzērienus! Ideja un rīcības plāns tieši tāds pats, kā ar parasto pienu. Tikai – man pietika ar Piena spēka (vaniļas garšas) saldumu un neprasījās neko citu, kā vien augļus. Saldējums sanāk tāds tumīgāks, krēmīgāks, kā ar parasto pienu.

proteinu piens1

Rīsu, mandeļu vai sojas pieni + augļi, ogas

Nu šis tāds ļoti veselīgs variants 🙂 Man vislabāk garšo saldējums, kas sanāk no rīsu piena ar kokosriekstu garšu + ananāsi un/vai banāni. Traki eksotiski un garšīgi! Es augļus liku gabaliņos, bet var mēģināt arī sablendēt visu kopā. Idejiski – tādi paši pagatavošanas varianti, kā ar parasto vai proteīna pienu!

pieni dazadi

Diētiskais proteīna kokteilis + augļi, ogas

Sanāk ļoooti garšīgi! Es izmantoju zīmola Nutriless kokteiļus (www.nutriless.lv) – gan vaniļas, gan šokolādes. Tos gan sajaucu ar pienu, nevis ūdeni, jo tad sanāk krēmīgāks saldējums. Klāt liku to, ko kārojās – šokolādes bija ļoti labi kopā ar kivi, bet vaniļa – ar zemenēm! Šāds saldējums ir gan gards un atsvaidzinošs, gan samazina apetīti!

7 proteina kokteilis_maza

Augļu sulas

Derēs jebkura svaigi spiesta augļu sula, kas garšo! Mans favorīts noteikti ir pati vienkāršākā no sulām – apelsīnu sula. Saldējums sanāk tik atsvaidzinošs un garšīgs! Protams, var miksēt dažādas sulas pēc saviem ieskatiem. Un – kādēļ gan nepielikt klāt to pašu burkānu sulu? Ja garšo – viss ir atļauts 🙂

3 sulas_maza

Sablendēti augļi, ogas

Principā – smūtiji tikai sasaldētā formā 🙂 Mans atklājums – sablendēts arbūzs saldējuma formātā. Bet ļoti gardi ir arī banāni ar zemenēm. Te var ļaut vaļu fantāzijai. Un – ja ir kāds īpaši mīļš smūtijs, tad šis varētu būt šī smūtija vasaras variants!

8 sablendeti

Minerālūdens, minerālūdens ar sīrupu + augļi, ogas

Šis izskatās fantastiski skaisti 🙂 Man garšo, ja ūdenim pievieno sīrupu, jo ar pliku ūdeni šķiet pārāk pliekani, bet – tas ir gaumes jautājums. Es izmantoju Very Berry sīrupus, piemēram, rabarberu sīrupu + minerālūdeni. Tad to miksēju veidnītēs ar dažādiem augļiem, ogām. Skaisti sanāk ar kivi un zemenēm, jo tie labi izskatās. Saldējums sanāk ļoti atsvaidzinošs, ideāls karstām dienām.

6 sirups un augli_maza

LAI LABI GARŠO UN ATVĒSINA! 


3 domas par “MĀJĀS gatavots saldējums, kuru drīkst VIENMĒR – 8 izmēģināšanas vērtas idejas

  1. Ļoti jaukas idejas! Vienīgais, pirmo reizi dzirdu par tādām saldējuma veidnītēm, vai ir kāda bilde, kā tam aparātam jāizskatās?

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s