Mājās gatavotie ievārījumi un marmelādes -15 foršas un izmēģinātas IDEJAS

ievarijumi

Ja agrāk arī es domāju, ka ievārījuma gatavošana ir kaut kas sarežģīts un vislabāk to māk darīt vecmammas, tad nu domas ir mainījušās. Šodien ievārījumu pagatavo ir super viegli, tas neprasa daudz laika, bet rezultātu var baudīt visu ziemu. Man šķiet, ka vislielākais plus ir tas, ka tu tiešām ZINI, kas tajā burciņā ir iekšā 🙂 ! Lūk foršas idejas, ko izmēģināt jau šovasar!

Es visu daru vienkārši un neko nesarežģīju – ievārījumu vāru no tām ogām un augļiem, kas ir sezonāli tepat Latvijā un šo to papildinu ar kaut ko eksotiskāku no veikalu plauktiem, ja gribas dažādot garšu. Izmantoju ievārījuma cukuru, ne parasto, jo to var likt uz pusi mazāk un arī jāvāra īsāku laiku. Burciņas pagrabā stāv lieliski – visu ziemu noteikti. Un marmelādei mans šīs vasaras atklājums ir marmelādes cukurs, ko arī var nopirkt veikalos – tas jāliek vēl mazāk kā ievārījuma cukurs, arī jāvāra vēl mazāk, bet sanāk tiešām marmelādes konsistences ievārījums, turklāt, man šķiet, ka mazāk salds, vairāk jūt ogu un augļu īstās garšas!

Padarīšana vienkārša – vārot ievārījumu uz 1kg ogu/augļu lieku 1,5 pakas Dansukker ievārījuma cukura, vāru 10-15 minūtes, pildu burciņās, atdzesēju, aizvākoju. Vārot marmelādi uz 1kg ogu/augļu lieku vienu paciņu Dansukker marmelādes cukura, vāru ~10 minūtes, pildu burciņās, atdzesēju, aizvākoju – tas arī viss! 🙂

15 izmēģinātas, garšīgas un vienkāršas idejas!

ZEMEŅU UN RABARBERU IEVĀRĪJUMS. Nedaudz skābens, ļoti atsvaidzinošs, viens no maniem favorītiem!

RABARBERU UN BANĀNU IEVĀRĪJUMS. Īstiem saldummīļiem un tiem, kam tiešām garšo banāni!

ZEMEŅU UN PERSIKU IEVĀRĪJUMS. Garšo tieši tā – pēc zemenēm un persikiem, saldens, bet ne pārāk!

ZEMEŅU UN BANĀNU IEVĀRĪJUMS. Salds un ļoti garšīgs, iesaku ņemt proporcijās 2/3 zemeņu un 1/3 banānu, bet, ja grib izteiktu banānu garšu, var vārīt arī pusi uz pusi!

ĶIRŠU UN ŠOKOLĀDES IEVĀRĪJUMS. Uz kilogramu ķiršu pievieno apmēram 20 g tumšās šokolādes, ja grib izteiktāku šokolādes garšu, var likt vairāk.

 

UPEŅU UN BANĀNU IEVĀRĪJUMS. Banāni mīkstinās upenes asumu un intensīvo garšu. Bet te tas pats – iesaku ņemt 2/3 upeņu un 1/3 banānu, lai banāni nenomāc visu!

 

AVEŅU UN MELLEŅU IEVĀRĪJUMS. Garšīgs jebkurās proporcijās, bet man vislabāk patīk, ja ņem ogas pusi un pusi, tad iegūst nianses no abām garšām!

AVEŅU UN KOKOSRIEKSTU IEVĀRĪJUMS. Eksotika 🙂 Uz kilogramu aveņu pievieno dažas ēdamkarotes kokosriekstu skaidiņu – pagaršo, lai garša patiktu, būtu sabalansēta!

MELLEŅU UN APRIKOŽU IEVĀRĪJUMS. Var vārīt gan ņemot 2/3 melleņu un 1/3 aprikožu, lai piešķirtu garšas noti, gan pusi uz pusi, lai kārtīgi justu abas garšas!

ĒRKŠĶOGU UN BANĀNU IEVĀRĪJUMS. Saldummīļu ievārījums! Vairāk garšos pēc banāniem, jo ērkšķoga nav tik intensīva.

ĒRKŠĶOGU UN BUMBIERU IEVĀRĪJUMS. Līdzīgi, kā ar banāniem, bet te nebūs tik ļoti izteikts saldums. Saldi būs, bet arī atsvaidzinoši!

ĒRKŠĶOGU UN PERSIKU IEVĀRĪJUMS. Ļoti garšīgs, svaigs, saldens. Patiks dažādām gaumēm!

JĀŅOGU UN PERSIKU IEVĀRĪJUMS. Ļoti spirdzinošs, saldeni skābs ievārījums – viens no maniem favorītiem 🙂 Lieku 2/3 jāņogu un 1/3 persiku.

ĀBOLU UN PLŪMJU IEVĀRĪJUMS. Tie lieliski saderās kopā – rudenīgi gards ievārījums, kas pēc tam noderēs arī visādās kūkās!

MARMELĀDES – ZEMEŅU, MEŽA ZEMEŅU, ĶIRŠU, AVEŅU, UPEŅU, JĀŅOGU, MELLEŅU… Jebkuras ogas un augļus var savārīt marmelādē. Labums – marmelāde sanāk ne tik salda, vairāk izteikta ir ogu un augļu garša un, protams, konsistence ir vienkārši lieliska – želejveida, gluži, kā marmelādei! Manas iecienītākās – zemeņu, ķiršu un, kad gribas ko skābenāku – jāņogu marmelādes.

 

 


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s