ŠOKOLĀDES BRUNETE jeb saldā šokolādes desa – vienkārša un lieliska!

desa3

Saldā šokolādes desa jeb saldā brunete ir viena no manām mīļākajām kūkām – asociējas ar bērnību, ar ko tiešām saldu, garšīgu, ar svētkiem… Un jā – viennozīmīgi esmu par to, ka veikalā pirktā brunete negaršo tik labi, kā sava, mājās gatavotā! Recepte ir ļoti vienkārša un samērā ātra – kūka sanāk liela, pietiks visiem!  

Sastāvdaļas –
paliela izmēra kūkai nepieciešams – 4 paciņas Selgas cepumu, 4 paciņas gardas marmelādes (pēc izvēles – savu mīļāko, man garšo “Lāču” marmelāde), apmēram 300g sviesta, 2 olas, 100g cukura (vairāk vai mazāk – pēc garšas), aptuveni 80g laba kakao (jo vairāk kakao, jo šokolādīgāka sanāk kūka).

Pagatavošana –
ņem lielu bļodu un sadrupina tajā cepumus tā, lai tie būtu gan lielākos, gan mazākos gabaliņos. Sagriež marmelādi vidēja lieluma gabaliņos un pievieno cepumiem. Vienā katliņā uz lēnas uguns izkausē sviestu. Citā katliņā arī uz lēnas uguns iešķiļ olas un ātri maisa, lai tās sasiltu, taču nesaceptos un nesavārītos. Olai pievieno izkausēto sviestu un cukuru. Visu samaisa, lai cukurs pašķīst. Tad liek klāt kakao un intensīvi maisa, lai veidotos viendabīga masa. Iegūto masu pievieno cepumiem un marmelādei, rūpīgi samaisa un samīca. Veido kūkas vēlamo formu – desu vai jebkādu citu. Liek atdzist. Ideālā gadījumā novieto vēsā vietā uz visu nakti.

Piezīmes – 
šī kūka ir teju radīta improvizācijām! Ja negaršo marmelāde, pamēģini likt riekstus vai žāvētus augļus! Esmu pat ēdusi īpaši traku variantu – šokolādes bruneti ar zefīra gabaliņiem 🙂 Parastos Selgas cepumus var aizstāt ar, piemēram, šokolādes cepumiem, tāpat – uz Ziemassvētkiem var gatavot bruneti no piparkūkām. Un, protams, – forma. Tai nebūt nav jābūt desai! Var gatavot arī kūkas formā – apaļu. Tāpat – kā sirdi, kā burtus… te izdomai nav robežu.
Kas attiecas uz dekorēšanu – kūku var pārkaisīt ar pūdercukuru, ar kokosriekstu skaidiņām… Var glazēt ar šokolādes vai pat – baltās šokolādes glazūru!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s