15 lietas, kas NEPATĪK celulītam

celulits

Jo tuvāk gada siltā sezona, jo aktuālāks kļūst visu sieviešu teju vai bubulis – celulīts. Jā, tas ir mums visām (statistikas dati ir nepielūdzami – ap 98% daiļā dzimuma pārstāvju vairāk vai mazāk, redzamāks vai neredzamāks bet celulīts IR), taču neviena negrib ar to samierināties. Atkārtosim tās 15 lietas, kas NEPATĪK celulītam – liela daļa ir zināmas, bet – vai tiek pielietotas? Varbūt ir vērts apdomāt, ko un kā es varu mainīt savā ikdienā, lai tas nāktu par sliktu celulītam? 🙂 

 1. Sabalansēts un pilnvērtīgs uzturs – nē, tas tiešām nav bla bla bla, tas ir tas, ar ko jāsāk! Jo veselīgāk un pilnvērtīgāk ēdīsi, jo vairāk organisms uzņemto spēs iztērēt lietderīgi, nevis novirzīt tur, kur mums negribas – uz dibena, kājām un citām zonām, kur veidojas tauku kunkulīši!
 2. Vingrošana – fiziskās aktivitātes celulītam nepatīk, tas mīl mazkustību. Vispiemērotākie sporta veidi – peldēšana, ūdens aerobika, stiepšanās nodarbības, pilates, kalenētika, dejas…
 3. Ikdienas kustības – iešana ar kājām, nevis braukšana ar auto vai sabiedrisko transportu. Kāpšana pa kāpnēm, nevis braukšana liftā. Kustības un vēlreiz kustības – esi aktīva!
 4. Šķidruma uzņemšana – nevis 2 l dienā visām, bet vadoties pēc sava svara – 30ml ūdens un katru kilogramu svara! Tīrs, svaigs ūdens stimulē vielmaiņu, palīdz organismam darboties kā nākas, palīdz arī šķelt tauciņus un izvadīt tos.
 5. Salonu masāžas – masāžas un visas citas pret-celulīta procedūras. Protams, ka tās celulītam nepatiks. Ieteicamas ir gan masāžas, gan ietīšanas, gan, piemēram, kriosaunas apmeklējums, kur problēmzonas tiek pakļautas ļoti zemām temperatūrām un liek asinsritei pēcāk darboties ļoti labi.
 6. Pašmasāža – gan ar īpašajiem rīkiem, kas paredzēti problēmzonām, gan arī , piemēram, ar frotē dvieli. Galvenais – regularitāte, neatlaidība un pacietība! Tā, lai kājas un dibens paliek sārts un kņud!
 7. Vannošanās – ar ūdenim pievienotu jūras sāli, dūņām, māliem, ēteriskajām eļļām. Visu, kas veic detoksifikāciju. Šādā vannā pavadi ap 20 minūtēm, ūdens temperatūra – 37-42 grādi pēc celsija, bet, ja ir problēmas ar vēnām – ne vairāk par 37 grādiem.
 8. Pirts, sauna – attīra ādu un organismu kopumā, veicina šlakvielu izdalīšanos, tajā skaitā darbojas uz celulītu. Vislabāk, ja tās ir mitrās tvaika pirtis. Vari pirtošanos apvienot ar ietīšanās procedūrām, ķermeņa pīlingu u.tml.!
 9. Ūdens procedūras – ūdens sniedz lielisku masāžu problēmzonām. Celulītam nepatiks ne vannošanās, ne peldes baseinā, ne arī ūdens aerobika.
 10. Kontrastduša – tas, ko vari darīt mājās! Galvenais regulāri. Veicina asinsriti, līdz ar to iedarbojas uz problēmzonām un celulīta izkustināšanu no tām.
 11. Ādas attīrīšana – skrubis ķremenim līdz pat 2 reizēm nedēļā, iepriekš ādu kārtīgi sasildot vannā, dušā vai pirtī. Lai visi pretcelulīta līdzekļi spētu iedarboties, jāatbrīvojas no atmirušajām ādas šūnām.
 12. Maskas – mālu, dubļu, dūņu un speciālo masku aplikācijas. Veikalos izvēle ir plaša. Process ir ķēpīgs, bet rezultāts acīmredzams. Ir vērts izmēģināt!
 13. Massējošās bikses – iegādājies un izmanto gan ikdienā noteiktu stundu skaitu, gan, piemēram, sportojot. Rezultāts ir, turklāt visai ātri redzams.
 14. Pretcelulīta līdzekļi – izvēle ir milzīga – gēli, krēmi, serumi… Principā darbojas tie visi, vien jāsaprot, ka tas nav ātrs pasākums un jāsāk ir arī ar savas ikdienas mainīšanu. Viena tūbiņa pati par sevi problēmu neatrisinās.
 15. Mazāk stresa, vairāk prieka – jā, pats pēdējais, bet ne mazāk svarīgais – ir jāpatīk pašai sev, jāsabalansē darbs un atpūta, jāgūst vairāk prieka no dzīves kopumā, tad arī celulīts atkāpsies daudz vieglāk un tu būsi ar dzīvi un sevi apmierinātāka! 🙂

Viena doma par “15 lietas, kas NEPATĪK celulītam

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s