Sejas ādas DIAGNOSTIKA – kas tā tāda?

beauty woman on the blue background

Kad runa ir par sejas ādas diagnostiku, lielākā daļa no mums, visticamāk, iedomājas vienkārši procedūru vai konsultāciju pie kāda speciālista, kas nosaka to, kāds ir sejas ādas tips. Tomēr – vienkārši sejas ādas tipa noteikšana īsti nav dēvējama par diagnostiku. Diagnostika – tas ir kas vairāk. Kas tā ir, ko tā dod, kā arī, kas nav mazāk svarīgi – kā tā notiek? Par to šoreiz! 

Man bija tāda iespēja veikt sejas ādas diagnostiku pateicoties kosmētikas zīmolam Beauté Pacifique. Diagnostika tika veikta, izmantojot DermaScan ultraskaņas diagnostikas iekārtu, turklāt pašu procedūru vadīja pieredzējusi zīmola Beauté Pacifique eksperte Vivi Holk no Dānijas.

Jāatzīst, līdz šim arī es īsti nebūtu atbildējusi uz jautājumu – kas ir sejas ādas diagnostika. Pirmais, ko iedomājos es – sejas ādas pārbaude, lai noteiktu ādas tipu, varbūt arī mitruma līmeni u.tml. Iepriekš esmu bijusi uz šāda veida procedūrām, bet tās visas, manuprāt, neko daudz nepasaka. To, kāds ir manas ādas tips, es tāpat zinu. Un to, ka jālieto mitrinošie līdzekļi, jo gadi nestāv uz vietas – arī tas tā kā būtu skaidrs.

Kas ir sejas ādas diagnostika? Ar ko tad atšķiras sejas ādas diagnostika no vienkārši ādas tipa/stāvokļa noteikšanas procedūras? Patiesībā atbilde ir vienkārša – diagnostika pasaka ne vien to, kas notiek ar tavu ādu ārējā tās līmenī – epidermā, bet arī dziļākajos slāņos – dermā. Noskaidrot to, kāds ir tavas ādas vispārējais stāvoklis visos tās līmeņos, palīdz ultraskaņa, ar kuras palīdzību arī darbojas ādas diagnostikas iekārta DermaScan. Turklāt, kas ir ļoti būtiski – tu to visu reāli redzi datora ekrānā, tu redzi, kāda tad izskatās tava sejas āda visos tās līmeņos.

_MG_5072

Ko palīdz noskaidrot sejas ādas diagnostika? Patiesībā ļoti daudz ko. Ādas diagnostikas rezultātā, pirmais, kas tiek noteikts, ir ādas virsējā slāņa – epidermas – stāvoklis, biezums, ir redzami esošie bojājumi. Ir redzams, cik blīva ir ādas virskārta u.tml. Tālāk eksperte skatās jau dziļākajos ādas slāņos – dermā. Un te jau sākas tas pats interesantākais, jo tieši derma patiesībā ir tā, kas parāda ādas patieso stāvokli… Te parādās viss tavs dzīvesveids, gadi, ādas kopšanas paradumi, sauļošanās sekas utt. Un visbeidzot tiek skatīts arī tas, kāds ir tavas ādas elastīguma stāvoklis – kāds ir kolagēna koncentrācijas blīvums ādā. Ar konkrēto DermaScan iekārtu to ir iespējams noteikt līdz pat 3mm dziļumā. To, kāda ir tieši tava sejas āda, tu tīri vizuāli vari salīdzināt ar attēliem, kas ir tipiski katrai vecuma grupai – 20, 30, 40, 50 utt. gadiem.

Baltic Pictures WEB-3388

AGE 30

Kā norisinās sejas ādas diagnostika? Šis, manuprāt, ir ļoti būtisks jautājums. Jo nevienam taču nebūtu vēlēšanās veikt ādas diagnostiku, kas būtu kādā veidā neērta, nepatīkama, ilgstoša vai sāpīga, vai ne? Un tās tas tiešām nav! Šāda veida ādas diagnostika ir ļoti ātra – pati par sevi tā tiešām aizņem vien pāris minūtes, lielāko laika daļu pēcāk aizņem speciālistes paskaidrojumi, ieteikumi, mani jautājumi un viņas atbildes. Uz sejas ādas, pavisam nelielā laukumiņā tiek uzklāts gēls, kas nepieciešams iekārtas darbībai, pie ādas tiek pielikta šī iekārta. Viss, tā pāris mirkļu laikā fiksē visu to informāciju, kas tai nepieciešama, un tavas sejas ādas stāvokļa vizuālais attēlojums jau ir redzams datora ekrānā.

Baltic Pictures WEB-3319

Kas tālāk? Pēc sejas ādas diagnostikas, eksperte norāda uz to, kam būtu jāpievērš vislielākā uzmanība ādas kopšanā turpmāk. Viņa rūpīgi visu izskaidro, sniedz atbildes uz maniem jautājumiem. Konkrēti manā gadījumā nekādu pārāk lielu pārsteigumu nebija – mana āda atbilst manam vecumam (28 gadiem), protams, ka savulaik tik aktīvi izmantotās solārija saules peldes ir atstājušas savas pēdas, tāpat arī interesanti ir tas, ka, lai gan mans ādas tips ir kombinēta/taukaina, tā tomēr ir bagātīgi jāmitrina, jo… gadi nestāv uz vietas! Eksperte atlasa konkrētus produktus, kas manai ādai būtu vispiemērotākie un es tieku pie šo produktu izmēģinājuma komplekta.

DSC_0002

Tātad… Sejas ādas diagnostika viennozīmīgi ir procedūra, kuru ir vērts izmēģināt. Un, ja vēl to ir iespējams izdarīt bez maksas – kādēļ gan nē, vai ne? Jo tas, ko tu uzzini, tas, ko tu redzi tīri vizuāli, dod tev izpratni par to, cik savai sejas ādai “draudzīgi” tu dzīvo. Tas ļauj noteikt tās lietas, kam turpmāk būtu jāpievērš uzmanība, par ko būtu jāpiedomā, ja vēlies, lai sejas āda izskatās labi/labāk, turklāt – arī ilgtermiņā!

Foto: Vilnis Slūka; Beauté Pacifique publicitātes foto; Narrative of Beauty


3 domas par “Sejas ādas DIAGNOSTIKA – kas tā tāda?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s